Apie fotografę Aurelija Asinavičiūtę

Labas! Esu Aurelija, esu fotografė, nuo 2021 metų turiu savo fotostudiją Vilniuje.

O viskas prasidėjo palaipsniui. 

Vidinio jausmo vedama,  neturėdama fotoaparato, vakarais po darbų prieš miegą skaitydavau viską, kas susiję su fotografija. Paskui sutaupiusi šiek tiek pinigų įsigijau pirmąjį savo fotoaparatą Nikon D5000.

Su juo išmokau matyti pasaulį kitu kampu. Pajutau šviesos galią, kuri gali kardinaliai pakeisti galutinį vaizdą. Viskas atrodė magiška, kai gali priartėti prie bet kokio objekto ir sustabdyti laiką.

Toliau 2015-ais metais keliaujant Indijoje netikėtai suvokiau, kad noriu fotografuoti žmones. Mane pakerėjo emocijos ir žvilgsniai į objektyvą. Tačiau Lietuva ne Indija 😊 suvokiau, kad nebus taip, jog įšėjusi į gatvę iš karto susirasiu žmonių, kurie norės man pozuoti 😊

Visada tikėjau tuo, kad jei ieškai tai visada rasi.

Susiradau Facebook‘e grupių, kur galėjau pasikviesti žmonių nemokamom fotosesijom. Taip pat kviesdavau kolegas iš darbo. Praktikavausi kiek galėjau. Be to, dar nuėjau pasimokyti kaip fotografuoti žmones ir dirbti fotostudijoje, nes dėl oro sąlygų pasikeitimų nenorėjau keisti savo suplanuotų fotosesijų.

Galiausiai aplinkiniai pradėjo mane drąsinti, jog gana nemokamai visus fotografuoti. Net nemąsčiau, jog galėčiau gauti atligį už fotografavimą. Na, bet kai visi įtikino — pabandžiau 😊

Ir tada prasidėjo… Noriu savo studijos — šios mintys pradėjo suktis mano galvoje.

Šimtai valandų praleistų Pinterest‘e svajojant apie savo erdvę…

Ir viskas materializavosi palaipsniui. Paleidusi į visatą žintę, jog noriu erdvės savo kūrybai, po kažkurio laiko netikėtai eidama pro šalį užėjau į vieną renovojuomą pastatą ir paklausiau, ar turi laisvų patalpų. Ir ką tu manai — turėjo. Ir taip galiausiai 2020 m. atidariau savo fotostudiją Vilniuje.  

Tarsi nauja pradžia — su studijos atidarymu atėjo kiti iššūkiai, kuriuos reikėjo įveikti. Kaip įrengti studiją, kokių baldų, fonų reikia ir t.t.

Studija man atvėrė naujas galimybes dirbti taip kaip noriu. Čia įsirengiau ne tik erdvę fotografavimui, bet ir fotografijų retušavimui bei vietą susitikimams su klientais. Tai vieta, kur visada skubu iš ankstaus ryto, nes visada laukia kokie nors darbai, nes kai dirbi sau, visada yra ką veikti.

Džiaugiuosi, kad tas vidinis jausmas, kuris paskatino fotografuoti, nuvedė mane ten, kur esu dabar. 

Esu be galo dėkinga viskam, ką teko patirti iki šiol. Ir nekantrauju, kas laukia toliau 😊

Aurelija 

This site uses cookies. By continuing to browse the site, you agree to our use of cookies.